Spring navigationen over og gå direkte til indhold

Personligt bidrag som gave

Mangler du en god julegaveide? Du kan nu give et personligt bidrag til Bløderforeningen og få et fint takkekort, lige til at lægge under træet. 


Takkekortet bestilles ved at sende en mail til Shirin i sekretariatet: st@bloderforeningen.dk. Frist for bidrag og bestilling af kort er mandag d. 9. december kl. 12.

Husk, at forudsætningen for, at bidraget tæller som et personligt bidrag og bliver fratrukket i skat, er, at du oplyser modtagerens cpr-nummer til foreningen. Du kan oplyse det i tekstfeltet i forbindelse med overførslen eller ringe til os på telefon 33 14 55 05.

Læs mere om reglerne for personlige bidrag og hvorfor bidragene er vigtige for Danmarks Bløderforening her >>

Tak for støtten!

Udgivet: 20-11-2019

Læs BløderNyt

Her kan du læse tidligere udgaver af foreningens medlemsblad BløderNyt. Bladet udgives to gange om året og indeholder bl.a. artikler om, hvordan det er at leve med en blødersygdom i Danmark og om den nyeste udvikling inden for behandling.